Monday, 2018-10-22, 10:31 PM | Welcome Guest

Argetohu

Main » 2008 » October » 30 » Microsoft futet në Hyundai e Kia
Microsoft futet në Hyundai e Kia
5:20 PM
Microsoft futet në Hyundai e Kia


Pas marrëveshjeve të nënshkruara vitin e kaluar me Ford e Fiat, në
automjetet e të cilëve gjiganti softuerik instalon zgjidhjet e veta
softuerike-harduerike, Microsoft ka nënshkruar marrëveshje edhe me
konglomeratin Hyundai-Kia Automotive Group.


Me nënshkrimin e marrëveshjes në mes të Microsoft e Hyundai-Kia
Automotive Group është realizuar bashkëpunimi sipas së cilit të dy
kompanitë do të punojnë së bashku në avancimin e sistemeve
softuerike-harduerike të cilat integrohen në automjetet, që u
mundësojnë vozitësve shfrytëzim të avancuar të celularit, audio
sistemit dhe pajisjeve tjera të cilat mund të lidhen në mes veti.
Marrëveshja e nënshkruar për bashkëpunim bazohet në platformën Auto të
Microsoftit.

Produktet e para të cilat do të paraqiten në treg si rezultat i këtij
bashkëpunimi do të mund të shihnin dritën vetëm në vitin 2010, mirëpo
sipas pohimeve të dy kompanive, vozitësve do tu ofrojnë kënaqësi të
paharrueshme.
Views: 2007 | Added by: Jozefin | Rating: 5.0/1 |
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Login form
News calendar
«  October 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Search
Site friends
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 132
Tag Board