Monday, 2018-10-22, 10:38 PM | Welcome Guest

Argetohu

Main » 2008 » October » 30 » 204 milionë dollarë për zhvillim të televizorëve OLED
204 milionë dollarë për zhvillim të televizorëve OLED
5:26 PM
204 milionë dollarë për zhvillim të televizorëve OLED

Sony ka paralajmëruar se do të shpenzojë 204 milionë dollarë për përshpejtimin e teknologjisë OLED. Kjo kompani japoneze ka thënë se dëshiron të zhvillojë teknologjinë për prodhimin e ekraneve të mesëm dhe të mëdhenj OLED.
Edhe pse Sony veçmë me të madhe prodhon ekrane të vegjël, prodhimi i ekraneve të mëdha paraqet problem.

Mu për këtë Sony do të kërkojë një
mënyrë për të përmirësuar rolin e vet në përpunimin e transistorëve të
hollë dhe shtresës elektrolumishente të ekranit. Qëllimi i Sonyt është
që të prodhojë ekrane më të mëdha deri në muajin mars të vitit 2010.

Në muajin janar të këtij viti Sony ka lëshuar në shitje televizorin super të hollë OLED prej 11-inçësh.Ekrani është i hollë vetëm tri milimetra dhe mund të shfaqë shumë më shumë ngjyra sesa ekrani LCD, si dhe të arrijë kontrast më të madh. Pos kësaj, televizori shpenzon më pak rrymë sesa LCD-ja.

Çmimi prej 2.500 dollarësh e bën atë
shumë më pak tërheqës, dhe për këtë shpresojmë që Sony do të gjej
mënyrë më të lirë për prodhimin e televizorëve OLED.
Views: 2194 | Added by: Jozefin | Rating: 10.0/1 |
Total comments: 1
1  
Grand Fuck Auto Sex Games http://bit.ly/2j0g2fl

Name *:
Email *:
Code *:
Login form
News calendar
«  October 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Search
Site friends
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 132
Tag Board